Możemy zobaczyć jak im to wyszło

Forum dla mieszkańców Białołęki Dworskiej, Dąbrówki Szlacheckiej, Choszczówki, Henrykowa i Szamocina

Możemy zobaczyć jak im to wyszło

Postprzez jacekmi » 15 Paź 2011, 11:19

Artykuł z Echa Białołęckiego

Wraz z początkiem kwietnia rozpoczęły się wyburzenia części pawilonów na bazarku przy skrzyżowaniu ulic Ćmielowskiej i Światowida.

Jest to związane z przygotowaniami do budowy linii tramwajowej, która ma połączyć Tarchomin, przez most Północny z komunikacyjnym centrum przesiadko-wym przy hucie na Bielanach. Wyburzenia ruszyły pełną parą. W chwili gdy za-mykaliśmy ten numer "Echa" na bazarku ogrodzony był już jeden z pawilonów sto-jący równolegle do ul. Światowida i część drugiego, który stoi prostopadle do trasy tramwaju.
Musieli się przeprowadzić

Właściciele sklepów mieszczących się w tych budynkach na wyprowadzenie się z nich dostali czas do końca marca. Na początku kwietnia rozpoczęto proces likwidacji budynków. - Aż żal na to patrzeć, ludzie przepracowali tu kawał swojego życia, a wkrótce ich byłe miejsca pracy zamienią się w gruz i znikną - mówi pani Maria, która swój sklep ma w sąsiadującym budynku.
Myjnia do końca czerwca

Na planowanej trasie tramwaju poza bazarkiem stoi też samoobsługowa, bezdo-tykowa myjnia samochodowa jednej z sieci. Mimo że sąsiaduje ona z bazarkiem przez płot, jej właściciele nie spieszą się z przenosinami. - Podobnie jak sąsiedzi mieliśmy umowę do końca marca, jednak szefostwo wystąpiło do zarządcy placu o przedłużenie umowy - mówi jeden z pracowników. Zarząd Dróg Miejskich prze-dłużył umowę z myjnią. Będą oni musieli wyprowadzić się stąd do końca czerwca.
Jedni dłużej, inni krócej

Terenem, na którym stoi bazarek i myjnia samochodowa zarządza ZDM. Jednak, jak tłumaczy Urszula Nelken, to nie od nich zależy kto i w jakim terminie musi się wyprowadzić. - Co prawda, wnioski dotyczące przedłużenia umów na dzierżawę placu wpływają do nas, ale decyzję czy umowę w danej lokalizacji można prze-dłużyć podejmuje inwestor, czyli w tym przypadku Zarząd Transportu Miejskiego - mówi Nelken. Jak twierdzi rzeczniczka, ZDM wysyła do ZTM zapytanie o możliwość przedłużenia umowy i jeśli inwestor się temu nie sprzeciwia, to umowa jest prze-dłużana. Tak było właśnie w przypadku myjni.
Kiedy ruszy budowa?

Budowa linii tramwajowej powinna rozpocząć się latem. - Na razie nie mamy się co spieszyć - mówi Andrzej Skwarek z biura prasowego ZTM. - Chcemy zgrać zakoń-czenie budowy linii tramwajowej z oddaniem do użytku mostu Północnego - dodaje. Jak twierdzi, nie ma sensu przygotowywać torowiska i całej infrastruktury wcześ-niej, ponieważ stałaby nieużywana i niszczała. - W tej chwili prace związane z bu-dową mostu są opóźnione, więc i my chwilowo odsuwamy w czasie rozpoczęcie prac - mówi Skwarek. Jego zdaniem, linia tramwajowa po stronie Tarchomina po-winna być ukończona w pierwszym półroczu 2012 roku, o ile nie będzie opóźnień z budową części mostu, po której mają jeździć tramwaje. - W tej chwili kompletu-jemy dokumentację dla wykonawcy, czyli Tramwajów Warszawskich, więc budowa powinna ruszyć najpóźniej w lipcu - zapewnia Skwarek.
Maciej Kamiński


" Na razie nie mamy się co spieszyć - mówi Andrzej Skwarek z biura prasowego ZTM"
Panie Skwarek,
Jeżeli znowu będzie obsuwa z oddaniem tramwaju to osobiście pofatyguję się do Pana i przypomnę Panu te słowa.
Bo jak znam życie to znowu co Wam nie wypali.... a to drzewo, a to sroga zima, a to zupa za słona !!!
Od kilku już lat nie znam inwestycji miejskiej, która oddana została w terminie.
I Pan mówisz, że nie ma się co spieszyć?
jacekmi
 
Posty: 492
Rejestracja: 27 Lip 2010, 11:59

Re: Możemy zobaczyć jak im to wyszło

Postprzez biurowiecki104 » 16 Paź 2011, 18:33

Co racja to racja, rozliczmy ich i wyciągnijmy wnioski na przyszłość.
biurowiecki104
 
Posty: 438
Rejestracja: 27 Lip 2010, 12:18

Re: Możemy zobaczyć jak im to wyszło

Postprzez nielubie105 » 19 Paź 2011, 16:37

Właśnie wyciąganie wniosków jest chyba najtrudniejszą rzeczą dla zwykłych ludzi, patrząc na to co się dzieje w Polsce.
nielubie105
 
Posty: 425
Rejestracja: 27 Lip 2010, 12:22

Re: Możemy zobaczyć jak im to wyszło

Postprzez xmaster » 19 Paź 2011, 18:14

No właśnie, w ogóle jest problem z logicznym myśleniem :/
xmaster
 
Posty: 393
Rejestracja: 27 Lip 2010, 12:25

Re: Możemy zobaczyć jak im to wyszło

Postprzez kwiatuszek13 » 20 Paź 2011, 08:30

Słabo, słabo.
kwiatuszek13
 
Posty: 206
Rejestracja: 12 Gru 2010, 12:11


Wróć do Białołęka Środkowa

cron